Kategorie

Najnowsze


Dodany przez Mariusz Woś, w dniu 06-11-2016

Pomoc notarialna
Ludzie w życiu często spotykają się z różnymi problemami natury prawnej.

Nie wiedzą zupełnie gdzie się zwrócić, aby je rozwiązać. Nie każdy zdaje sobie sprawę z drogi jaką powinien w tym celu obrać. Warto więc, wiedzieć co możemy załatwić u wrocławskiego notariusza - Zuzanny Niedźwiedź. 

 Notariusz jest osobą, która pomaga w kwestiach prawnych, wyjaśnia dokumenty, pomaga tworzyć nowe dokumenty prawne lub modyfikować ich warunki. Wykonywanie takiej funkcji wymaga wcześniejszej nominacji przez ministra sprawiedliwości. 

 Jako, że notariusz w obszarze swojej działalności jest osobą zaufania publicznego, to przysługuje mu ochrona taka sama jak funkcjonariuszom publicznym.Warto wiedzieć, że wszystkie dokumenty wydane przez notariusza są dokumentami urzędowymi. 

 Najbardziej znanym dokumentem, który można uzyskać u notariusza akt notarialny, który jest niczym innym jak spisaniem faktów. Akt notarialny jest jedynym legalnym środkiem udowodnienia różnego rodzaju okoliczności.

 U notariusza można również uzyskać akt poświadczenia dziedziczenia, który potrzebny jest przy dziedziczeniu spadku.

 Sporządzanie różnego rodzaju poświadczeń również należy do kompetencji notariusza. Do poświadczeń takich należy poświadczenie własnoręczności podpisu, sprawdzenie odpisu pod katem zgodności, sprawdzenie kopii z dokumentami. 

 Obecność notariusza może okazać się również konieczna przy spisywaniu protokołów, które sporządza się na przykład podczas walnych zgromadzeń różnych organizacji czy też spółek.Jeśli potrzebujesz sporządzanie weksli czy czeków to również załatwisz to u notariusza.Bardzo ważna funkcją, która często jest wykonywana przez notariuszy jest przechowanie dokumentów czy pieniędzy jak również papierów wartościowych;

 Również takie dokumenty jak akta czy oświadczenia dostaną sporządzone przez notariusza. Trzeba pamiętać, że wszystko to co możemy załatwić u notariusza wymaga czasu, więc jeśli potrzebujemy takiej pomocy, należy wcześniej umówić się na spotkanie. Wszystkie czynności notarialne wykonywane są przez notariuszy w kancelariach notarialnych, gdzie świadczą swoje usługi. Jeśli jednak zdarzają się jakieś szczególne okoliczności lub przemawia za tym charakter czynności to mogą jej dokonać we wskazanym przez nas miejscu.

Kancelaria Notarialna Zuzanna Niedźwiedź
50-078 Wrocław, S. Leszczyńskiego 4 lok. 47
Polska,
Telefon: 71 346 84 36, 510 592 016, 798 300 938 Fax:

Zdjęcia naszego reportera


usługi prawnicze
kancelaria
notariusz