Pomoc prawna w walce z nieuczciwym ubezpieczyciele

Skojarzone z tym artykułem: kodeks pracy, prawo, radca prawny, usługi prawnicze

(...) Polacy, jako osoby obecne i aktywne na rynku ubezpieczeń, w ciągu ostatnich kilkunastu lat, stali się grupą coraz bardziej świadomych nie tylko swoich obowiązków, ale przede wszystkim praw. I jest to zjawisko bardzo pozytywne, gdyż zmienia rzeczywistość, rozwija świadomość a także dyscyplinuje ubezpieczycieli, którzy nie są już tak bezkarni w swoich (...)

Dodany przez Mariusz Woś, w dniu 01-03-2018

Pomoc prawna w walce z nieuczciwym ubezpieczyciele

Firma w internecie reklama, doradztwo, windykacja

Skojarzone z tym artykułem: finanse, pieniądz, prawnik, przedsiębiorstwa, radca prawny, usługi prawnicze

(...) Prowadzenie własnej działalności w dzisiejszych czasach różni się bardzo od tych, co były zakładane nawet kilka lat temu. Świat zmienił się i nastała doba internetu. Wielu młodych przedsiębiorców doskonale zdaje sobie sprawę co to oznacza. Jeśli nie ma jego firmy w (...)

Dodany przez Kamila Janik, w dniu 03-05-2017

Firma w internecie reklama, doradztwo, windykacja

Pomoc notarialna

Skojarzone z tym artykułem: kancelaria, notariusz, usługi prawnicze

(...) Ludzie w życiu często spotykają się z różnymi problemami natury prawnej. Nie wiedzą zupełnie gdzie się zwrócić, aby je rozwiązać. Nie każdy zdaje sobie sprawę z drogi jaką powinien w tym celu obrać. Warto więc, wiedzieć co możemy załatwić u wrocławskiego notariusza - Zuzanny Niedźwiedź.  Notariusz jest osobą, która pomaga w kwestiach prawnych, wyjaśnia dokumenty, pomaga tworzyć nowe dokumenty prawne lub modyfikować ich warunki. Wykonywanie takiej funkcji wymaga wcześniejszej nominacji przez ministra sprawiedliwości.  Jako, że notariusz w obszarze swojej działalności jest osobą zaufania publicznego, to przysługuje mu ochrona taka sama jak funkcjonariuszom publicznym.Warto wiedzieć, że wszystkie dokumenty wydane przez notariusza są dokumentami (...)

Dodany przez Mariusz Woś, w dniu 06-11-2016

Pomoc notarialna

Porady prawne dla każdego - Bramorski

Skojarzone z tym artykułem: kancelaria, notariusz, prawnik, prawo, radca prawny, usługi prawnicze

(...) Świat idzie w niezwykle szybkim tempie "do przodu". To normalne i chyba każdy to zauważa, jednak w tym ogólnym postępie zaczyna być zauważalna pewna zależność. Mimo, że w dzisiejszych czasach, dużo łatwiej jest otworzyć własną spółkę, firmę, czy działalność, (...)

Dodany przez Natalia Damięcka, w dniu 14-06-2016

Porady prawne dla każdego - Bramorski

Jak znaleźć dobrą kancelarię adwokacką?

Skojarzone z tym artykułem: kancelaria, radca prawny, usługi prawnicze

(...) Codziennie bardzo wiele osób poszukuje informacji z dziedziny prawa. Fora internetowe, blogi tematyczne czy też konkretne strony www mają naprawdę sporą oglądalność. Według danych statystycznych, średnio 12 100 internautów wpisuje miesięcznie w wyszukiwarkę słowo „adwokat”, a 2 400 osób frazę „kancelaria adwokacka”. Jak widać, zapotrzebowanie na usługi prawnicze utrzymuje się na niezwykle wysokim poziomie i nic nie wskazuje na to, aby cokolwiek miało się w tej kwestii zmienić. Dobry adwokat taki jak  tomaszgaj.eu jest więc na wagę złota. Jak w takim razie szukać, aby znaleźć kancelarię adwokacką, która zadowoli oraz spełni wszelkie oczekiwania klienta? Ważne, aby nie ulegać pewnym stereotypom. Niekoniecznie młody adwokat XXX bywa niedoświadczony, a adwokat z bogatym dorobkiem zawsze zapewni najwyższą jakość usług. Rynek jest niezwykle dynamiczny i pojawia się (...)

Dodany przez Natalia Damięcka, w dniu 10-04-2015

Jak znaleźć dobrą kancelarię adwokacką?

Pomoc prawna za granicą

Skojarzone z tym artykułem: notariusz, prawnik, usługi prawnicze

(...) Przebywając w obcym kraju zawsze warto być zorientowanym przynajmniej w podstawowych kwestiach prawnych i wiedzieć, gdzie ewentualnie można szukać porady, gdyby doszło przez nas do świadomego, lub nieświadomego złamania prawa. Nie ma tu znaczenia, czy wizytujemy dane państwo tylko chwilowo czy może przyjechaliśmy na dłużej, ale zawsze należy być przygotowanym na ewentualne nieprzewidziane wydarzenia. Podstawą przede wszystkim jest posiadanie ważnego dokumentu tożsamości (na terytorium Unii Europejskiej jest to dowód osobisty, a poza nią także paszport, lub wiza) i ważnego ubezpieczenia najlepiej rozszerzonego o dodatkowe opcje umożliwiające pokrycie kosztów zaginionych bagaży, czy następstw nieszczęśliwego wypadku, a (...)

Dodany przez Natalia Damięcka, w dniu 26-03-2015

Pomoc prawna za granicą

Od jakich osób i podmiotów można domagać się odszk

Skojarzone z tym artykułem: prawnik, radca prawny, usługi prawnicze

(...) Napisanie dobrego pozwu o odszkodowanie jest sprawą kluczową dla pozytywnego dla nas rozpatrzenia sprawy. Aby mieć pewność, ze pozew o odszkodowanie będzie skuteczny, należy pamiętać o wielu wymogach i szczegółach. Kluczową kwestią jest wiedza na temat tego, kogo możemy pozwać do wypłacenia odszkodowania. Wbrew powszechnej opinii, ustawodawca wprowadził tutaj pewne ograniczenia. Katalog podmiotów, od których można żądać odszkodowania, zawiera art. 415 kodeksu cywilnego. Zgodnie z nim, każdy kto ze swojej winy wyrządził szkodę drugiej osobie, jest zobowiązany do jej naprawienia. Co ważne, szkoda ta może być spowodowana także przez organ administracji publicznej, małoletniego, zwierzę, a nawet niebezpieczny produkt. Należy pamiętać o tym, że do odpowiedzialności za (...)

Dodany przez Natalia Damięcka, w dniu 27-01-2015

Od jakich osób i podmiotów można domagać się odszk

Kim jest notariusz?

Skojarzone z tym artykułem: kancelaria, notariusz, usługi prawnicze

(...) Będąc osobą zaufania publicznego, notariusz korzysta z ochrony, jaka przysługuje funkcjonariuszom publicznym. Do jego głównych zadań należy sporządzanie uwierzytelnionych odpisów różnych dokumentów, poświadczanie zgodności oraz prawdziwości podpisów oraz inne czynności notarialne, w wyniku których dokumenty nabierają mocy prawnej. Notariusz może również (...)

Dodany przez Natalia Damięcka, w dniu 25-02-2014

Kim jest notariusz?

Porady prawne dla firm

Skojarzone z tym artykułem: prawnik, prawo, radca prawny, usługi prawnicze

(...) Pomoc prawną dla firm możemy ogólnie podzielić na dwie kategorie. Do pierwszej zaliczymy porady prawne, do drugiej natomiast usługi prawne. Porady prawne, zarówno w formie pisemnej, jak i ustnej należą do najbardziej popularnej formy świadczenia pomocy prawnej przedsiębiorcom. Firmy często gubią się w gąszczu wszystkich regulacji prawnych, którym podlegają. Poproszony o pomoc (...)

Dodany przez Mariusz Woś, w dniu 06-02-2014

Porady prawne dla firm